800 106 065
Záruka vrácení peněz 30 dní
Amadeus - HUDEBNÍ NÁSTROJE » PA technika » monitory

Laney CXM-115 - pasivní stage monitor

Laney CXM-115 - pasivní stage monitor
Výrobce:Laney
Expedice: Obvykle do 2 dnů
Záruční doba:2 roky
Splátková kalkulačka

Porovnat zboží Verze pro tisk Poslat na e-mail

Laney CXM-115 - pasivní stage monitor - Popis zboží

Laney CXM-115 - pasivní stage monitor

Pasivní stage monitor Laney CXM-115 je součástí série CXM, která se vyznačuje skvělým poměrem cena - výkon, skvělým zvukem a vyjímečnou kvalitou. Charakteristická pro ně je robustní konstrukce, díky níž jsou předurčeny pro každodenní používání ve zkušebnách či na pódiích. Monitor Laney CXM-115 dokáže dosáhnout výkonu až 200 W (či 400 W PGM) při impedanci 8 Ohmů. Je vybaven jedním 15 palcovým reproduktorem Custom Driver a palcovou HF hornou. Frekvenční rozsah je od 60 Hz po 8 kHz a citlivost 98 dB. Pro připojení k zesilovači slouží dva paralelně zapojené 1/4" jacky. Laney CXM-115 je vhodný pro samostatné použití se zesilovačem či pro paralelní použití s aktivním monitorem. Mezi jeho hlavní přednosti patří robustní odolná konstrukce, vysoká spolehlivost, slušný výkon a přijatelná cena.


Technická specifikace:

- pasivní monitor
- výkon: 200 W / 400 W PGM
- impedance: 8 Ohmů
- frekvenční rozsah: 60 Hz - 8 kHz
- citlivost: 97 dB

Reproduktory:
- 1 x Custom Driver 15"
- HF horn

Konektory:
- 2 x 1/4" jack (paralelně)

Kabinet:
- bytelná konstrukce, odolná kovová mřížka, pohodlná rukojeť, kovové rohy, gumové nožičky

Rozměry a hmotnost:
- rozměry: 66,7 x 34,3 x 46,2 cm
- hmotnost: 21 kg


O značce Laney:

Britská společnost Laney Amplification byla založena 1. září 1967 a dnes je předním procucentem kytarových a basových zesilovačů. Firmu založil baskytarista Lyndon Laney, jehož původním záměrem byla výroba aparatur pro své kolegy. Mnohé první zesilovače, vyrobené v té době, jsou stále používány a začínají být podobně váženy jako vintage zesilovače Marshall a Fender. Laneyho výrobky byly velmi kvalitní a brzy si je oblíbili i další hudebníci. V průběhu 60. a 70. let vzniklo jen málo zesilovačů, avšak měly věrné stoupence. Původní model LA100BL si pořizovali především ti hudebníci, kteří požadovali více "heavy metalový" kytarový zvuk, než jim nabízely jiné populární zesilovače. Dalším významným produktem této doby byl KLIPP, jenž disponoval vestavěným Treble Boosterem, byl velmi všestranný a nabízel opravdu dlouhou životnost. V 80. letech se hlavním tématem společnosti Laney stala čistý a méně zkreslený zvuk. Modelová řada AOR představila další stupeň preamp gainu a zároveň si udržela čistý signál. Ani v průběhu 90. let Laney nepřestal s inovacemi a na trh bylo uvedeno mnoho nových produktů. V této době také společnost zakoupila značku HH Electronics.

Produkty značky Laney Amplification si oblíbilo mnoho známých hudebníků, mezi něž patří např. Paul Gilbert, Tony Iommi, Steve Vai, Steve Rothery, Ace Frehley, Mark Knopfler, Timo Tolkki, Mikael Akerfeldt, Elizabeth Buckingham a Mikko Lindström.

Laney CXM-115 - pasivní stage monitor - Dotaz na prodavače