800 106 065
Záruka vrácení peněz 30 dní
Amadeus - HUDEBNÍ NÁSTROJE » Kytary » komba - aparáty » pro elektrické kytary

Laney CUB-12 - kytarové celolampové kombo

Laney CUB-12 - kytarové celolampové kombo
Výrobce:Laney
Expedice: Obvykle do 2 dnů
Záruční doba:2 roky
Splátková kalkulačka

Porovnat zboží Verze pro tisk Poslat na e-mail

Laney CUB-12 - kytarové celolampové kombo - Popis zboží

Laney CUB-12 - kytarové celolampové kombo

Kytarové celolampové kombo Laney CUB-12 je součástí série Cub. Tato řada se vyznačuje vintage vzhledem a zvukem, který se podobá zvuku úplně prvních lampových aparátů. Model CUB-12 je vybaven předzesilovačem se třemi elektronkami ECC83, koncovým zesilovačem s dvěma lampami EL84 a dokáže podat výkon až 15 Wattů. Toto kombo disponuje vysoce kvalitním 12 palcovým reproduktorem Celestion Driver, který umí poskytnout kvalitní a opravdu hlasitý zvuk. CUB-12 se řídí podle hesla "v jednoduchosti je krása", přestože ne tak doslova jako modely CUB-8 a CUB-10 - z potenciometrů na jeho ovladacím panelu naleznete ovladače Tone, Volume, Gain a dále Bass, Middle a Treble. Konektivita je zajištěna Hi a Lo vstupy a výstupem pro zapojení externího reproboxu. Dva vstupy se liší maximálním dosažitelným výkonem - jeden vstup poskytuje výkon 15 W a druhý vstup méně než 1 W, což se může hodit např. při cvičení doma. Laney CUB-12 Vám nabídne nenapodobitelný lampový tón za přijatelnou cenu.


Technická specifikace:

- výkon: 15 W / < 1 W
- impedance: 8 Ohmů
- koncový stupeň třídy: A/B

Lampy:
- předzesilovač: ECC83 x 3
- koncový stupeň: EL84 x 2

Reproduktory:
- Celestion Driver
- velikost: 12"

Funkce:
- kanál: 1
- ekvalizace: 3-pásmová - basy/středy/výšky
- efektová smyčka

Ovládání:
- Volume
- Tone
- Bass
- Middle
- Treble
- Gain

Konektory:
- 2 x jack (15 W/<1 W)
- výstup pro externí reprobox

Rozměry a hmotnost:
- rozměry: 42,7 x 43,5 x 23,5 cm
- hmotnost: 11,5 kg


O značce Laney:

Britská společnost Laney Amplification byla založena 1. září 1967 a dnes je předním procucentem kytarových a basových zesilovačů. Firmu založil baskytarista Lyndon Laney, jehož původním záměrem byla výroba aparatur pro své kolegy. Mnohé první zesilovače, vyrobené v té době, jsou stále používány a začínají být podobně váženy jako vintage zesilovače Marshall a Fender. Laneyho výrobky byly velmi kvalitní a brzy si je oblíbili i další hudebníci. V průběhu 60. a 70. let vzniklo jen málo zesilovačů, avšak měly věrné stoupence. Původní model LA100BL si pořizovali především ti hudebníci, kteří požadovali více "heavy metalový" kytarový zvuk, než jim nabízely jiné populární zesilovače. Dalším významným produktem této doby byl KLIPP, jenž disponoval vestavěným Treble Boosterem, byl velmi všestranný a nabízel opravdu dlouhou životnost. V 80. letech se hlavním tématem společnosti Laney stala čistý a méně zkreslený zvuk. Modelová řada AOR představila další stupeň preamp gainu a zároveň si udržela čistý signál. Ani v průběhu 90. let Laney nepřestal s inovacemi a na trh bylo uvedeno mnoho nových produktů. V této době také společnost zakoupila značku HH Electronics.

Produkty značky Laney Amplification si oblíbilo mnoho známých hudebníků, mezi něž patří např. Paul Gilbert, Tony Iommi, Steve Vai, Steve Rothery, Ace Frehley, Mark Knopfler, Timo Tolkki, Mikael Akerfeldt, Elizabeth Buckingham a Mikko Lindström.

Laney CUB-12 - kytarové celolampové kombo - Dotaz na prodavače