800 106 065
Záruka vrácení peněz 30 dní
Amadeus - HUDEBNÍ NÁSTROJE » Dechové nástroje » příslušenství dech. n.

Plátek Rico Royal pro B klarinet - tvrdost 3

Plátek Rico Royal pro B klarinet - tvrdost 3
Výrobce:Rico
Expedice: Obvykle ihned
Záruční doba:2 roky

Porovnat zboží Verze pro tisk Poslat na e-mail

Plátek Rico Royal pro B klarinet - tvrdost 3 - Popis zboží

Plátek Rico Royal pro B klarinet - tvrdost 3

Plátek Rico Royal o tvrdosti 3 je určen pro klarinet. Plátky této značky jsou vhodné především na hraní klasické a jazzové hudby.


O plátcích značky Rico Royal:

Plátky značky Rico Royal jsou tradičně vytvarovány, což zvyšuje jejich citlivost - především v nízkých polohách a usnadňuje zahrání čistého tónu.


O značce Rico Reeds:

Značka Rico Reeds je dobře známá mezi mnoha hudebníky a téměř každý klarinetista či saxofonista má někde doma alespoň jeden plátek této značky. Počátky této firmy se datují až do roku 1928, kdy muž jménem Joseph Rico odeslal z Francie svému synovci do Ameriky dodávku třtiny, určené k výrobě plátků. Brzy poté byla v USA založena továrna, která nesla jméno Rico.

Dnes jsou výrobní stroje v závodu Rico ovládány počítačem a nepřetržitě odborně monitorovány. Společnost si za roky své existence připsala řadu technologických průlomů, např. ve 40. letech firma Rico jako první představila plátky pokryté umělou hmotou, což zajistilo unikátní zvuk a dlouhou životnost. Koncem 70. let společnost investovala do vlastních plantáží třtiny, které se časem rozrostly a dnes jsou největší na celém světě. Zároveň jsou ale na strategicky umístěny tak, aby nedocházelo k devastaci přírody.

Společnost Rico začínala ve skromných poměrěch, postupem času se vypracovala a dnes je nejvýznamnějším producentem plátků a dalšího příslušenství k dřevěným dechovým hudebním nástrojům. Značka Rico byla v nedávné době odkoupena společností D'Addario & Co., což její pozici jen upevnilo. Plátky značky Rico používá mnoho světových klarinetistů a saxofonistů, mezi než patří např. Jessica Phillips, Jerry Bergonzi, Chris Potter, Benny Golson, Ernie Watts, Bob Sheppard,  Walter Boeykens, Seiji Yokokawa, Philippe Geiss, Diastema Saxophone Quartet a další.

Plátek Rico Royal pro B klarinet - tvrdost 3 - Dotaz na prodavače