800 106 065
Záruka vrácení peněz 30 dní
Amadeus - HUDEBNÍ NÁSTROJE » Dechové nástroje » flétny irské

Clarke Sweetone Whistle "C" - červená

Clarke Sweetone Whistle "C" - červená
Výrobce:Clarke
Expedice: Obvykle ihned
Záruční doba:2 roky

Porovnat zboží Verze pro tisk Poslat na e-mail

Clarke Sweetone Whistle "C" - červená - Popis zboží

Clarke Sweetone Whistle "C" - červená

Řada fléten Sweetone byla společností Clart představena v roce 1996, po 150 letech nepřetržité produkce známých kovových fléten. Jednalo se o první kónickou píšťalu s náústkem z plastu a byla vyrobena ve Velké Británii za použití vysoce kvalitních surovin. Plastový náústek byl vymodelován pomocí technologie ABS PC blend, což v kombinaci s moderními technologiemi a tradiční řemeslnou zručností zaručuje precizní a čistý tón. To z této irské flétny činí ideální nástroj pro profesionální hudebníky i nadšené amatéry.


Technická specifikace:

- materiál: tělo - pocínovaný plech; náústek - plast
- barva: červená
- počet dílů: 1 (tedy nelze ladit)
- váha: 32 g
- délka: 31,7 cm
- ladění: C


Irská flétna je v originále nazývána "Tin Whistle", "Pennywhistle", "Irish whistle" nebo jen "Whistle" a jedná se o jednoduchý dechový nástroj. Od nám známé klasické zobcové flétny se liší predevším tím, že má pouze šest horních otvorů pro prsty a žádný spodní. Většinou se tyto flétny skládají ze dvou kusů - náústku (plast) a samotného těla (kovová slitina), někdy jsou ovšem vyrobeny z jediného kusu a takové flétny pak již nelze dále ladit.


O značce Clarke Tinwhistle Company:

První kovová píšťala Clarke vznikla roku 1843 v malé vesničce Coney Weston v Anglii. Robert Clarke byl tehdy pouhým dělníkem na poli a vlastnil jen malou dřevěnou píšťalku. Když se později se doslechl o vzniku nového materiálu s názvem pocínovaný plech, požádal svého známého kováře, aby se z něho pokusil vyrobit kopii jeho dřevěné píšťalky a k hotovému dílu přidal dřevěný zobec. Nová kovová píšťala hrála tak dobře, že se je Robert Clarke rozhodl začít vyrábět. Posléze přesídlil do Manchestru, kde založil továrnu a brzy dosáhl úspěchu. Nazýval své flétny "Meg", neboť tak se během viktoriánské éry říkalo půlpenci, což byla cena jedné píšťalky. Robert Clarke v krátké době velmi zbohatl, a to jen díky výrobě hudebního nástroje, na nějž si chtěl každý zahrát.

Clarke Sweetone Whistle "C" - červená - Dotaz na prodavače