800 106 065
Záruka vrácení peněz 30 dní
Amadeus - HUDEBNÍ NÁSTROJE » Kytary » komba - aparáty » pro elektrické kytary » lampová komba

Laney IRT 60 212 - kytarové kombo

Laney IRT 60 212 - kytarové kombo
Výrobce:Laney
Expedice: Obvykle ihned
Záruční doba:2 roky
Splátková kalkulačka

Porovnat zboží Verze pro tisk Poslat na e-mail

Laney IRT 60 212 - kytarové kombo - Popis zboží

Laney IRT 60 212


Laney IRT 60 212 je celolampové kombo ze série Ironhearth. Obsahuje dva 12" HH Custom Designed reproduktory. Nejvýstižnější popis tohoto komba udává jeho výrobce, když ho nazývá The complete Metal Package, tedy kopletní metalový "balík". Tím toto skvělé kombo opravdu je. Stejně dobře poslouží také těm, kteří hrají tvrdší rock a podobné styly. Díky variabilitě ovládacích prvků si svůj ideální zvuk s tímto kombem najde prakticky každý.     

Laney IRT 60 212 - technická specifikace:

Výkon:
60W RMS

Reproduktory:
2x 12“ HH Custom Designed

Kanály:
3, 1x čistý Clean, 2x zkreslené Rhythm a Lead

Osazení:

Předzesilovač 4x ECC83, koncový stupeň 2x 6L6

Equalizer:

Basy, středy, výšky, u všech ovladačů lze vytažením zvýšit jejich účinnost (Push-Pull)

Koncový stupeň třídy:

AB

Spínatelný PRE BOOST:
Ano

Digitální Reverb
:
Ano

Footswitch (nožní ovladač):

FS 4 (součást balení)

Variabilní efektová smyčka:
Vstup a výstup
 
2 výstupy pro externí boxy:
provoz do 4, 8 a 16 Ohm

Obsah balení:
Celolampové kombo Laney IRT 60 212
Footswitch FS4
Napájecí šňůra
Uživatelský manuál

Rozměry:
š 526 x v 715 x h 228

Váha:

36,5Kg


Popis Laney IRT 60 212


Celolampové kombo Laney IRT 60 212 je výbornou volbou pro kytaristy, kteří vědí co chtějí. Dvojice 12" reproduktorů a výkon 60W RMS tvoří ideální kombinaci pro skvělý zvuk.

Kombo má tři oddělené kanály typické pro sérii Ironhearth. Jedná se o Clean, Rhythm a Lead. Kanály mají oddělené ovládání hlasitosti. A Lead má navíc vlastní equalizér. Clean a Rhythm mají společný equalizér. Oba equalizéry mají oddělené ovladače pro basy, středy a výšky. Každý ovladač má také funkci Push-Pull díky níž lze zvyšovat a snižovat jeho účinnost.

Pro tuto sérii je typická také funkce PRE BOOST, která umožňuje zvýraznit zvuk bez použití dalšího zařízení. Lze zapínat nožním ovladačem, který je dodáván spolu s kombem a tak si můžete užít opravdu výrazný zvuk kdykoliv chcete bez složitého nastavování komba.

Další užitečnou funkcí je WATTS control. Díky ní zachováte plný zvuk komba, ale sníží se výstupní výkon. To znamená, že si můžete užít plnohodnotný zvuk výkonného komba i v prostředí, kde není hlasitý zvuk právě žádoucí. Tuto funkci ocení především kytaristé, kteří chtějí hrát i mimo zkušebnu bez sluchátek.

Samozřejmostí u této značky je vstup a výstup pro variabilní efektovou smyčku, kdy můžete ke svému kombu připojit libovolný efekt a dosáhnout tak jedinečného zvuku, který hledáte. Mezi další možnosti nastavení vlastního zvuku patří unikátní reverb, který jde zapínat spolu s přepínáním kanálů nožním ovladačem. Takže můžete měnit velice snadno zvuk v průběhu hraní. Nejen profesionálové jistě ocení i dva výstupy pro externí boxy, které IRT 60 212 má.


O značce Laney

Britská společnost Laney Amplification byla založena 1. září 1967 a dnes je předním procucentem kytarových a basových zesilovačů. Firmu založil baskytarista Lyndon Laney, jehož původním záměrem byla výroba aparatur pro své kolegy. Mnohé první zesilovače, vyrobené v té době, jsou stále používány a začínají být podobně váženy jako vintage zesilovače Marshall a Fender. Laneyho výrobky byly velmi kvalitní a brzy si je oblíbili i další hudebníci. V průběhu 60. a 70. let vzniklo jen málo zesilovačů, avšak měly věrné stoupence. Původní model LA100BL si pořizovali především ti hudebníci, kteří požadovali více "heavy metalový" kytarový zvuk, než jim nabízely jiné populární zesilovače. Dalším významným produktem této doby byl KLIPP, jenž disponoval vestavěným Treble Boosterem, byl velmi všestranný a nabízel opravdu dlouhou životnost. V 80. letech se hlavním tématem společnosti Laney stala čistý a méně zkreslený zvuk. Modelová řada AOR představila další stupeň preamp gainu a zároveň si udržela čistý signál. Ani v průběhu 90. let Laney nepřestal s inovacemi a na trh bylo uvedeno mnoho nových produktů. V této době také společnost zakoupila značku HH Electronics.

Produkty značky Laney Amplification si oblíbilo mnoho známých hudebníků, mezi něž patří např. Paul Gilbert, Tony Iommi, Steve Vai, Steve Rothery, Ace Frehley, Mark Knopfler, Timo Tolkki, Mikael Akerfeldt, Elizabeth Buckingham a Mikko Lindström.


Laney IRT 60 212 - kytarové kombo - Dotaz na prodavače