800 106 065
Záruka vrácení peněz 30 dní
Amadeus - HUDEBNÍ NÁSTROJE » Dechové nástroje » flétny irské

CLARKE Whistle Original "D" - černá, box

CLARKE Whistle Original "D" - černá, box
Výrobce:Clarke
Expedice: Obvykle ihned
Záruční doba:2 roky
Splátková kalkulačka

Porovnat zboží Verze pro tisk Poslat na e-mail

CLARKE Whistle Original "D" - černá, box - Popis zboží

CLARKE Celtic Whistle "D" - černá, box

Kvalitní whistle vhodný pro začátečníky i pokročilé, který produkuje nezaměnitelný a unikátní jemný zvuk zvaný "chiff". Tento model se vyrábí se stále stejně již od roku 1843. Kovová konstrukce kónického tvaru má v náústku zasazený dřevěný špalíček, stejně jako před více než 170 lety. Použité osvědčené materiály nevyžadují žádnou údržbu a zaručí dlouhou životnost nástroje. Flétna je zabalena v elegantní krabičce, může vám tak posloužit jako krásný dátrek pro kteréhokoli milovníka keltské hudby. V balení je přiložen seznam prstokladů, který hráči usnadní začátky s nástrojem. Každý nástroj je ručně vyroben ve Velké Británii.


Specifikace : CLARKE Celtic Whistle D

barva
černá

ladění
in D
pevné ladění

počet dílů
1

materiál
ruční výroba jako v roce 1843
pocínované kovové tělo
částenčně dřevěný náústek

příslušenství
dárková krabička
tabulka s prstoklady

Irská flétna je v originále nazývána "Tin Whistle", "Pennywhistle", "Irish whistle" nebo jen "Whistle" a jedná se o jednoduchý dechový nástroj. Od nám známé klasické zobcové flétny se liší predevším tím, že má pouze šest horních otvorů pro prsty a žádný spodní. Většinou se tyto flétny skládají ze dvou kusů - náústku (plast) a samotného těla (kovová slitina), někdy jsou ovšem vyrobeny z jediného kusu a takové flétny pak již nelze dále ladit.

O značce Clarke Tinwhistle Company:
První kovová píšťala Clarke vznikla roku 1843 v malé vesničce Coney Weston v Anglii. Robert Clarke byl tehdy pouhým dělníkem na poli a vlastnil jen malou dřevěnou píšťalku. Když se později se doslechl o vzniku nového materiálu s názvem pocínovaný plech, požádal svého známého kováře, aby se z něho pokusil vyrobit kopii jeho dřevěné píšťalky a k hotovému dílu přidal dřevěný zobec. Nová kovová píšťala hrála tak dobře, že se je Robert Clarke rozhodl začít vyrábět. Posléze přesídlil do Manchestru, kde založil továrnu a brzy dosáhl úspěchu. Nazýval své flétny "Meg", neboť tak se během viktoriánské éry říkalo půlpenci, což byla cena jedné píšťalky. Robert Clarke v krátké době velmi zbohatl, a to jen díky výrobě hudebního nástroje, na nějž si chtěl každý zahrát.
Whistle Clarke dovážíme z Velké Británie přímo od výrobce. Všechny whistle jsou testovány před opuštěním továrny. Protože jsou ručně vyráběné z ohýbaného plechu, může se barva tónu a hlasitost mírně lišit kus od kusu. Stejně tak se mohou objevit drobné vady laku nebo tvarové nedokonalosti (ohnutý okraj plechu apod.) - všechny tyto věci jsou považovány za normální (není možné je reklamovat) a nemají vliv na schopnost hry.

CLARKE Whistle Original "D" - černá, box - Dotaz na prodavače